Lewis Carroll Alice Csodaországban című műve egy varázslatos mesevilágba repít el az olvasót. Ennek a varázslatos világ hangulatának megjelenítésre törekedtem a borítótervezése során. Ennek mentén választottam a színeket és a borítón szereplő illusztrációs elemet. A történet egy képtelen világba visz el minket, e bolondosságot, elvarázsoltságot igyekeztem a borítón visszaadni.
A könyv védőborítóján visszaköszönnek a könyvben található főbb motívumok. A betűkkel játszva a célom egy kulcslyuk kialakítása volt, melyet körbevesznek a könyven feltűnő kulcs elemek, mindpéldául a fehér nyúl, szív, hernyó és vízipipa elemek.
A borító színének kiválasztásánál szempont volt, hogy olyan színeket válasszak, amely tükrözik a mese varázslatosságát, így eset a választás a lila különféle árnyalatira.
A védőborítót fülesre terveztem, így sok információ el fér rajta, köztük a könyv elején található vers, így az olvasó a könyv olvasása során is többször előkaphatja.
A keménykötés tervezése során az egyszerűségre, minimalizmusra törekedtem, mivel a célom egy domináns védőborító kialakítása volt. A könyvborító színe az illusztrációknál is használt sötét lila árnyalat lett, melyen fekete színnel helyzetem el a kis illusztrácókat. A könyv elején a kulcslyuk helyezkedik el, ezzel is szimbolizálva Alice kíváncsiságát. A könyv hátulján a pedig a kulcs a megoldást szimbolizálja.
A bélívek kialakításánál fiyemel voltam a jól olvashatóságra. A célom az volt, hogy a megfelelő betűk kiválasztásával az olvasót olvasásra ösztökéljem és a választott betűtípus jól vezesse a szemet. A könyv balívein az eredeti könyv illusztrációit helyeztem el.